ABR 009 Black Square - The Sunken Desolate

ABR 009 Black Square - The Sunken Desolate

brutto: 300.00 zł
netto: 243.90 zł
Powiadom znajomego

Black Square to „zapomniany” zespół blackmetalowy z lat 90., który „odkryli” artyści z Zielonej Góry. Odszukali dawnych członków zespołu, przeprowadzili z nimi wywiad. Można też posłuchać jednego utworu Black Square i obejrzeć teledysk tego zespołu. Wszystko wyglądałoby jak normalny zapomniany projekt muzyczny, gdyby nie fakt, że Black Square to fikcja – „legenda” powstała na użytek projektu artystycznego.

Black Square to tworzenie muzycznej legendy na podstawie fikcyjnej historii. To odkrycie czegoś, co nigdy nie istniało. Stworzenie wirusa, który ma oszukać historię muzyki popularnej. Lub też fikcyjnego dokumentu (mockument) na wzór „Zeliga” Woody Allena. Ale to również swoisty hołd młodzieńczym fascynacjom poetyką blackmetalu, graniem w kapeli rockowej czy przynależnością do subkultury muzycznej.


W ramach projektu powstał jeden utwór oraz teledysk. Z projektem, w różnej formie, związanych było wielu artystów z Zielonej Góry:  Sławek Czajkowski „Zbiok”, Stefan Hanćkowiak, Tomasz Płonka czy Michal Jankowski. Całość jest pomysłem Rafała Wilka.
 
Dla ArtBazaar Records artyści przygotowali specjalne wydawnictwo Black Square (ABR 009) w niewielkiej edycji 33 sztuk. W specjalnie przygotowanym tekturowym pudełku znaleźć będzie można kasetę magnetofonową z utworem Black Square i specjalną książeczką, płytę DVD z teledyskiem oraz sygnowane i numerowane prace artystów związanych z projektem: grafikę Sławka Czajkowskiego „Zbioka”  oraz zdjęcia Rafała Wilka i  specjalnie zaproszonego do projektu Przemka Mateckiego.

Szczegóły projektu Black Square.

Black Square muzyka:
gitary, bas, mix Tomasz Płonka
wokal Michał Jankowski
perkusja Tomasz Płonka i Rafał Wilk

Teledysk, aktorzy: Sławek Czajkowski, Stefan Hanćkowiak, Tomasz Wrona, Dominik Pintera i Kot Bolko, „szef kociej watahy”. Zdjęcia, montaż, pomysł i realizacja: Rafał Wilk

Galeria produktu:

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl