Witamy w ArtBazaar Records

Projekt ArtBazaar Records nawiązuje do projektu warszawskiej galerii RR i studenckiej wytwórni Alma Art. W latach 80. wydała ona dziewięć płyt winylowych z muzyką tworzoną przez artystów współpracujących z tą galerią. ArtBazaar Records nawiązując do tamtego projektu ma zamiar udostępniać muzykę tworzoną w chwili obecnej przez kolejne pokolenia artystów sztuk plastycznych. 

Do współpracy zapraszamy artystów sztuk wizualnych, którzy poszukują muzycznych form ekspresji, jako często równorzędnych obszarów dla głównego „wizualnego” nurtu swojej działalności. Nagrywamy dźwięki polskiej sztuki – pod takim hasłem prowadzimy nasze działania dokumentacji dźwięku w sztukach plastycznych. W naszych wydawnictwach łączymy zarejestrowany dźwięk z elementami sztuki wizualnej (okładka, album).

Odnawiamy stare nośniki na jakich była rejestrowana muzyka – płytę winylową i kasetę magnetofonową. To najbardziej osobiste formy kontaktu. Chcielibyśmy abyście poczuli przyjemność trzymania okładki płyty w ręku, obejrzenia ręcznie wykonanej przez artystę okładki i posłuchania jego muzyki. Inne medium - kaseta magnetofonowa jest sama w sobie pięknym obiektem artystycznym i być może dzięki swej fizyczności, nostalgii za czasami kiedy słuchanie muzyki wymagało kontaktu z obiektem na jakim była zapisana, stanie się dla was początkiem kolekcjonerskiej przygody.

 

Jeśli kiedyś słuchaliście winyli lub kaset to być może ten projekt sprawi że posłuchacie ich znowu. Jeśli nigdy nie mieliście takiej szansy to możemy przypuszczać że zmieni wasze życie. Zapraszamy!

Sklep internetowy Shoper.pl