ABR 006 - Radek Szlaga, Wojciech Bąkowski - Nieautoryzowana biografia Ziemniaka Ziemka

ABR 006 - Radek Szlaga, Wojciech Bąkowski - Nieautoryzowana biografia Ziemniaka Ziemka
Ocena:
1.00

brutto: 1400.00 zł
netto: 1138.21 zł
Powiadom znajomego

ABR 006 to album (artbook) Radka Szlagi opowiadający historię ziemniaka Ziemka, który zafascynowany telewizyjnymi prezenterami prognozy pogody sam chciał zostać jednym z nich. Całość jest niezwykle dramatyczna, zaczyna się od Genesis i chaosu stworzenia ziemniaka, każda kolejna strona tego albumu to nieoczekiwane zwroty akcji, pojawiające się nowe postacie, ferie kolorów i kolaży autorstwa Radka Szlagi.

To jednak nie jest wszystko. Albumowi towarzyszy słuchowisko Wojtka Bąkowskiego, które jest soundtrakiem do tej książki. Można je słuchać wraz z oglądaniem albumu, można tez potraktować, jako samoistny byt muzyczny. Wojtek jest autorem muzyki i tekstów słuchowiska. Całość słuchowiska to swoistego rodzaju Symfonia Kartoflana poświęcona życiu i egzystencji Ziemniaka Ziemka. Pojawiają się kobiety, mecze piłkarskie, kwestie bytowe, Beatlesi i Sylwia preferująca kolegów ze starszej klasy. Poszczególne części łączy niezwykły, niepokojący łącznik muzyczny, który zostaje na długo w głowie.


Tym razem „odświeżamy” inny nośnik – kasetę magnetofonową. Całość słuchowiska została nagrana na kasetach uratowanych z recyklingu. Wszystkie kasety to zainfekowani Ziemkiem weterani z lat 80tych i 90tych. Prężnie napinają swoje C-45. Kiedyś grało tu Acid Drinkers, Boney-M czy tureckie piosenki miłosne – teraz możecie posłuchać historii Ziemowita Ziemka.

Każdemu albumowi towarzyszy używana kaseta magnetofonowa z nagranym sluchowiskiem, walkman oraz ręcznie wykonana przez Radka Szlagę okładka do albumu. Album zostanie wydany w limitowanej edycji 20 sztuk.
 
Każda z kaset i walkman jest inaczej opisana przez Radka i różni się od tych przedstawionych na zdjęciu.

Galeria produktu:

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Sklep internetowy Shoper.pl